Działamy! Jeśli nie bawi cię siedzenie w domu, a różne aktywności dostępne na co dzień już ci się znudziły, może pora na coś bardziej szalonego? Nieczęsto decydujemy się na sporty ekstremalne, nie każdy ma na to odwagę, ale są wśród nich takie, od których można zacząć, a po przełamaniu bariery strachu, przechodzi się na kolejne, bardziej wymagające aktywności.

Jaki sport na początek?

Wybierając sporty ekstremalne każdy ma jakieś preferencje już na wstępie. Jedni wybiorą coś związanego z wodą, inni z ziemią, a jeszcze inni z powietrzem.
Zacznijmy od pierwszej grupy, tych, którzy lubią pływać. Dla nich z biegiem czasu oczywista okazuje się chęć nurkowania i poznawania raf koralowych, spotkania oko w oko z murenami i rekinami. Zanim wyjedziemy za granicę, warto udać się do jednej z polskich szkół dla nurków. Nauczymy się absolutnych podstaw, w tym zasad bezpieczeństwa i znaków, którymi posługują się nurkowie w sytuacji zagrożenia. Początkowo możemy też spróbować prostego nurkowania z maską i rurką, by sprawdzić, czy coś takiego w ogóle nas satysfakcjonuje. Jeśli tak, zagraniczną przygodę możemy zacząć na wyższym poziomie i sprawi nam ona więcej radości.

Coś dla fanów powietrznych przygód

Zawsze fascynowały cię skrzydła i chciałeś sprawdzić jak świat wygląda z lotu ptaka? Cieszą cię loty samolotami i wiesz o nich wszystko? A może po prostu zainspirował cię jakiś film? Skoki ze spadochronem polecane są raczej dla tych najodważniejszych, którzy zdecydowanie nie borykają się z lękiem wysokości. Na początek można wybrać coś, co wydaje się bezpieczniejsze. Może a przykład ciekawy będzie lot balonem. Baloniarstwo cieszy się dużą popularnością, a przy ładnej pogodzie mogłoby się nawet wydawać dziwnym, że należy do grupy sporty ekstremalne. Wymaga ono pewnych umiejętności, ale lata się w większej grupie, co generuje duże poczucie bezpieczeństwa. Zawody balonowe są też bardzo widowiskowe, a kolory nieraz przyprawiają o zawrót głowy. Jeśli to ci się spodoba, z pewnością poszukasz innych sportów powietrznych dla siebie!

Więcej na http://www.dabbisport.com.pl