Zaplanowanie atrakcyjnego wyjazdu z dzieckiem to czasem karkołomne wyzwanie dla rodziców. Szczególnie jeśli celem jest duże miasto za granicą, gdzie maluch niewiele zrozumie z tego, co się do niego mówi (pomijamy kwestię, gdy jest dwujęzyczne). Co zatem zrobić i co zwiedzić z dzieckiem w Londynie, by uznało tę wycieczkę za niezapomnianą?

Najprościej = najlepiej

Kto powiedział, że od razu trzeba znajdować wymyślne atrakcje? Dla dzieci czasami to, co jest najprostsze, będzie najbardziej niezapomniane. Można wybrać się do jednego z parków, lub na świetny Diana Memorial Playground. To plac zabaw, jeden z najlepszym na świecie, z jakim się spotkaliśmy. Miejscem docelowym dla wielu rodziców jest też Mudchute Park&Farm. Mini zoo, w którym dzieci zobaczą lamy, owce, kucyki i będą mogły nakarmić wiewiórki. Do tych najprostszych należy też przejażdżka piętrowym autobusem. Zarówno chłopcy jak i dziewczynki będą opowiadać o tym, jak o najlepszej przejażdżce w życiu! Przecież w Polsce po miastach takie środki transportu nie jeżdżą, a to, jak i czerwona budka telefoniczna, jest symbolem Londynu!

Wyjątkowe muzea

Zwiedzanie wystaw, na których w gablotkach zobaczyć można piękne eksponaty to już relikt przeszłości. Wiadomo, takie muzea też istnieją, ale coraz więcej z nich otwiera się na zwykłych zwiedzających i stawia na interaktywność. Nie tylko względem dzieci, korzystają z tego również starsi. Muzeum Nauki i Muzeum historii naturalnej należą do tych najczęściej odwiedzanych przez rodziców z dziećmi.

Piłka nożna

Jeśli mamy synów i zadajemy sobie pytanie, “co zwiedzić z dziećmi” w Londynie, to najlepszym rozwiązaniem będzie kupienie im biletów na dowolny mecz piłki nożnej (choć może lepiej zapytać ich, czy jakiejś drużyny wybitnie nie lubią). Bilety prawdopodobnie będą drogie, ale zobaczyć na żywo jeden z najlepszych zespołów ligi angielskiej, to jest naprawdę coś! Bilet z takiego wydarzenia może być później najczęściej pokazywaną pamiątką i tym, czym dziecko z radością pochwali się rówieśnikom.