Jasna podłoga w salonie: Pomysły na wykończenie i aranżację

Nie od dziś wiadomo, że jasne podłogi są niezwykle modne i eleganckie. Są też bardzo wymagające w utrzymaniu oraz wymagają precyzyjnie przemyślanej aranżacji wnętrza, które będzie z nimi współgrać. Jasna podłoga szczególnie dobrze prezentuje się w salonie, a profesjonalne podejście do jej wykończenia i aranżacji, to kluczowa sprawa. Wdrożenie kilku praktycznych porad, pozwoli na wykreowanie wnętrza, które zachwyci gości i doda nam energii do życia.

  1. Jasna podłoga, ciemne meble

Bardzo eleganckie zestawienie, które cieszy oko od lat. Jasna podłoga i ciemne meble to zestawienie, które zbyt często kojarzy się z ciężkim i przytłaczającym wnętrzem, jednak trzeba pamiętać, że tu liczy się proporcja. Odpowiednie, proporcjonalne zestawienie pomieszczenia, z meblami w kolorze łupkowym czy ciemnobrązowym wygląda bardzo elegancko i stylowo.

  1. Jasna podłoga, jasne meble

To zestawienie zdecydowanie warto rozważyć i sprawdzić, czy nie będzie zbyt wyblakłe, czy przypadkiem nie przytłoczy naszej przestrzeni. Szczególnie, gdy chcemy stworzyć minimalistyczne wnętrze odpowiadające trendom i właściwym, miejskim stylom.

Aby nasze wnętrze nie wydawało się zbyt jasne, możemy zastosować dekoracyjne dodatki, w postaci wazonów, kwiatów czy poduszek. Zadaniem dekoracji jest nadanie wnętrzu charakteru oraz ucieczka od monotonii.

  1. Jasna podłoga, meble w stylu retro

Kolejne rozwiązanie, które niesie ze sobą wiele korzyści. W poprzednich przypadkach, podłoga służyła jedynie jako tło, które nie stanowiło istotnego elementu. W przypadku stylu retro, jasna podłoga jest niezwykle ważna, ponieważ musi wyróżniać się na tle ciemnych, w stylu vintage mebli. Dzięki temu uzyskujemy niesamowity kontrast, który długo pozostanie w pamięci. Jasna podłoga stanowi również znakomitą przestrzeń dla rozmaitych tapet, dodatków oraz grafik, które z łatwością wkomponują się w styl retro.

  1. Jasna podłoga, dodatki w postaci dywanów

To rozwiązanie szczególnie ciekawe dla tych, którzy unikają ciemnych i bajeranckich mebli. Jasna podłoga oraz dywan, w prosty sposób przyciągnie uwagę i może być głównym elementem dekoracyjnym w salonie. Dzięki dodatkom takim jak poduszki czy kolorowe akcenty, salon będzie miał radosny i przyjemny charakter.

  1. Jasna podłoga, drewno oraz cegła

Ostatnim, ale nie mniej ważnym, trendem są mieszane stylizacje, w których jasne podłogi są połączone z drewnem lub cegłą. Drewno i cegła to materiały, które nadają wnętrzu charakter i wyjątkowy klimat. Ciekawym rozwiązaniem jest pokrycie niektórych ścian cegłą lub drewnem, natomiast resztę mebli, dywanów i dodatków kierować ku stylowi minimalistycznemu.

Podsumowanie

Wybierając jasną podłogę, musimy mieć świadomość, że to tylko początek drogi. Dobrze przemyślana aranżacja salonu to klucz do sukcesu i zadowolonego przechodzenia przez całe życie. Jasna podłoga daje nam wiele możliwości dekoracyjnych, tak by kojarzyła nam się z przyjemnością i spokojem. Dostosujmy wystrój do naszej osobowości i z pewnością nie pożałujemy wyboru.