Wypożyczalnia przyczep – skąd wiedzieć, co wybrać?

Wypożyczalnie przyczep to idealne rozwiązanie dla tych, którzy potrzebują tymczasowego środka transportu na większe lub mniejsze przeprowadzki, wymianę mebli lub wyjazd na wakacje. Jednak wypożyczanie przyczep to nie tylko wybór, jakiego rodzaju pojemność czy wymiary przyczepy zaspokoją nasze potrzeby, ale również jaki wydatek nas czeka. Jak zatem wybrać odpowiednią przyczepę i na co zwrócić uwagę przy wybieraniu jej w wypożyczalni?

Rodzaje przyczep

Przede wszystkim, musimy wiedzieć, jaka przyczepa będzie dla nas odpowiednia. Na rynku dostępnych jest wiele różnych rodzajów przyczep. W zależności od celu wypożyczenia można wybrać przyczepę:

  1. Lawetę – do transportu pojazdów lub większych przedmiotów, jak meble, motocykle, quady itp.

  2. Przyczepę towarową – do transportu mniejszych przedmiotów, takich jak meble czy materiały budowlane, ewentualnie sprzętu sportowego.

  3. Przyczepę campingową lub turystyczną – idealną propozycję dla rodzin, które chcą spędzić wakacje w plenerze, bez konieczności szukania noclegu w hotelach czy pensjonatach.

  4. Przyczepkę do przewożenia zwierząt – dla miłośników koni lub psów, którzy chcą zabrać swojego pupila w dalszą podróż.

Wielkość i ładowność przyczep

Po określeniu rodzaju, możemy zacząć się zastanawiać nad wielkością oraz ładownością przyczep. W przypadku transportu mebli, istotna jest ładowność przyczepy. Im większa, tym lepsza. To samo dotyczy transportu materiałów budowlanych czy innych większych elementów wyposażenia domu. Natomiast w przypadku przewożenia przedmiotów turystycznych zależne to będzie od ilości bagażu, jakiego potrzebujemy zabrać ze sobą na wyjazd.

Ceny wypożyczenia przyczep

Określenie wielkości i pojemności przyczepy pomoże nam w ustaleniu ceny jej wypożyczenia. W Rzeszowie, ceny wynajmu przyczep wahają się od 30 do 100 złotych za dobę przy standardowym wynajmie trwającym do jednego dnia. Za dłuższy okres, np. na jeden tydzień, możemy otrzymać rabat od 20 do nawet 30%.

Podsumowanie

Wypożyczalnie przyczep w Rzeszowie to bogata oferta i duży wybór dla każdego, kto potrzebuje transportu przyczepowego. W zależności od celu wypożyczenia, powinniśmy zwrócić uwagę na rodzaj przyczepy, jej wielkość oraz ładowność. Jeśli przy tym wszystkim obserwujemy ceny wynajmu, to wybierając odpowiednią przyczepę, nie tylko zaoszczędzimy swoje pieniądze, ale również otrzymamy komfortowy i bezpieczny transport.