Płaskowniki z miedzi

Miedź cechuje się bardzo wysoką temperaturą topnienia, plastycznością oraz doskonałym przewodnictwem ciepła. Co czyni ją od kilkunastu lat niepodważalnym liderem na rynku pod względem idealnego materiału stricte budowlanego. Jest używana w instalacjach centralnego ogrzewania, czy instalacjach gazowych ze względu właśnie na jej wysoką temperaturę topnienia. Dzięki stosunkowo najpóźniej nastąpi stopienie materiału i ewentualny wyciek gazu. Jednak nie tylko są z niej produkowane rury czy inne tego typu elementy. Warto wspomnieć również o płaskownikach, bowiem płaskowniki miedziane mogą okazać się idealnym rozwiązanie w wielu sytuacjach wykończeniowych. Dzięki przewodnictwu ciepła, zapewnią nam brak jakichkolwiek strat ciepła. Warto więc uwzględnić takie materiały w swoich pracach.

Uszczelnienia pływające

Metalowe uszczelnienie zwolnicy zwane również uszczelnieniem pływającym stosowane jest w celu zachowania szczelności przekładniowej hydrometru.
Uszczelnienie pływające stosowane jest na ogłów w wielu urządzeniach, między innymi w maszynach kołowych lub gąsienicowych. Cała jej konstrukcja składa się z dwóch uszczelek o-ring oraz dwóch zwykłych uszczelek metalowych. Natomiast drugą część stanowi pierścień z brązu. Cały ten skład jest odpowiedzialny jak i również niezbędny do utrzymania zwolnicy w ciągle dobrym stanie. Jednak nic nie trwa wiecznie i od czasu do czasu uszczelnienie pływające ulega zniszczeniu, czy to z powodu zniszczenia w ciągu pracy czy też wadliwego elementu. Zatem pamiętać należy aby w miarę często pilnować i wymieniać takie uszczelnienia. Jest to bardzo ważny element, bez którego nastąpi wyciek oleju, który z biegiem czasu spowoduje bardzo poważne uszkodzenia elementów zębatych tej oto zwolnicy. bezawaryjność na długie lata, więc możemy być pewni, że nasze pieniądze jak i na ten przykład ciepło nie pójdzie na darmo.

Techniczna ceramika

Ceramika ta stosowana jest w wielu dziedzinach, szczególnie w tych, w których panuje wysoka temperatura. Może być stosowana w spawalnictwie czy przy budowie rur z gorącą wodą. Dzięki swojej wyjątkowej stabilności temperaturowej oraz odporności na różnego rodzaju oddziaływania środowiska w wyniku czego powstają korozje. To wszystko czyni z niej wyjątkowy materiał. Ceramika techniczna może zawierać w sobie jeden z kilku pierwiastków w zależności od jej rodzaju. Może być z dodatkiem węgliku krzemu który zapewnia wytrzymałość do 1900 stopni Celsjusza.Tlenek glinu który czyni ją dobrym elementem ślizgowym i uszczelniającym. Tlenek magnezu który posiada dobre właściwości izolacji elektrycznej oraz dużą temperaturą pracy. Bez wątpienia wyjątkowy jest tlenek cyrkonu który wyróżnia się najniższą przewodnością cieplną wraz z najwyższą twardością materiału. Dlatego też produkowane są z niej na skalę światową różnego rodzaju matryce, kształtki, tuleje, pierścienie, dysze, łożyska i tłoki wysokociśnieniowe oraz dozujące.