Solina to polska wieś, znajdująca się w województwie podkarpackim, w powiecie leskim, w gminie o tej samej nazwie. Miejsce to kojarzone jest głównie ze znajdujący się nieopodal Jeziorem Solińskim. Jezioro, a w zasadzie zbiornik retencyjny przyciąga corocznie rzesze turystów. Jego powierzchnia wynosi 22 km2, pojemność zaś wynosi 472 mln m3 i jest przy tym największa w Polsce.

 

Zbiornik powstał wskutek zabudowy rzeki San. Budowa zapory rozpoczęła się w latach 60 minionego wieku. Obecnie zapora sama w sobie stanowi dużą atrakcje turystyczną. Na brzegach Jeziora powstało wiele ośrodków rekreacyjnych, plaż, wyznaczonych kąpielisk czy miejsc, w których wynająć można sprzęt wodny. Bardzo dobrze rozbudowana jest także oferta gastronomiczna oraz zaplecze noclegowe. Na zachodnim brzegu jeziora znajduje się znana miejscowość uzdrowiskowa Polańczyk. Na Jeziorze Solińskim uprawiane jest także żeglarstwo i windsurfing. Jest to doskonałe miejsce na rodzinny urlop, bowiem każdy znajdzie tam coś dla siebie.

Solina termy

Dla wszystkich osób, które pragną wypocząć i zregenerować siły region Soliny ma także do zaoferowania kilka atrakcyjnych salonów SPA, między innymi Skalny SPA czy Solianka Villas & SPA. Atrakcyjna okolica w połączeniu z pakietem relaksacyjnych zabiegów pielęgnacyjnych gwarantuje niezapomniane chwile, dlatego też wizyta tam (na przykład połączona z intensywnym zwiedzaniem bądź leniwym wypoczynkiem) stanowi doskonały pomysł na urodziny, wieczór panieński, wyjazd służbowy i tym podobne.